Aktualności

Spotkanie z Maxem Czornyjem

23.09.2021

W czwartek 7 października 2021 r. o godz. 18:00 w Marinie przy ul. Portowej 8 odbędzie się spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem. Rozmowę poprowadzi Beata Kastner.

Dla zwiększenia dostępności dla osób z dysfunkcją słuchu podczas spotkania będzie obecny Tłumacz Języka Migowego.
Transmisja na żywo ze spotkania będzie dostępna na https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaMiejskaGrudziadz.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Wypożyczalni Głównej przy ul. Legionów 28.

Max Czornyj – adwokat i wszechstronny autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych oraz powieści obyczajowych. Łączna sprzedaż jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy.
Pochodzi z Lublina, gdzie cały czas mieszka. Jego rodzina ma korzenie rusińskie i niemieckie, a on sam mocno związany jest również z Włochami. Tam pracował w kancelarii adwokackiej i skutecznie zaszczepił się w tamtejszym klimacie. Pasjonuje go broń czarnoprochowa – rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble.
W swoich powieściach Max Czornyj doskonale buduje napięcie i stwarza prawdziwie morderczy klimat, czym zyskuje popularność i entuzjazm wśród czytelników i krytyków. Zadebiutował powieścią „Grzech” wydaną w 2017 roku, która otwiera bestsellerowy cykl thrillerów o komisarzu Eryku Deryle. Do tej pory na rynku ukazało osiem części tego cyklu, ostatni nosi tytuł „Krew”. W 2021 roku do rąk czytelników trafiły takie tytuły jak „Sezon drugi”, „Terror”, „Mord”, który jest kontynuacją cyklu thrillerów o komisarz Lizie Langer i proliferze Oreście Rembercie oraz powieści obyczajowe i historyczne „Miłość i wojna” i „Sanatorium zagłada”.

Spotkanie z M. Czornyjem jest czwartym z pięciu zaplanowanych i organizowanych w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona trzecia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni