Aktualności

Warsztaty twórczego pisania

03.02.2023

W sobotę 11 lutego 2023 r. o godz. 13:00 zapraszamy do Biblioteki Głównej na warsztaty twórczego pisania i ćwiczenia pisarskie z Adą Rączką oraz spotkanie promocyjne wokół zine’a czyli oddolnej publikacji pt. „Grupa”.

Zajęcia pisarskie potrwają 1,5 godziny. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają kilka ćwiczeń kreatywno-pisarskich (indywidualnych i grupowych), porozmawiają o języku oraz omówią napisane krótkie teksty. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, nie trzeba posiadać dobrych umiejętności pisarskich. Obowiązują zapisy, które przyjmowane są pod numerem telefonu 789 453 493 lub mailowo: zine.grupa@gmail.com.

Zine został stworzony przez osoby przebywające w ośrodku dla cudzoziemców w Grupie koło Grudziądza. Publikacja powstała w ramach warsztatów, które odbywały się w ośrodku od listopada 2022 do stycznia 2023 roku w ramach programu innowacji społecznej Fundacji Stocznia. Ukazano w niej różnorodne doświadczenia i perspektywy osób mieszkających w ośrodku. Autorami publikacji są: Ahmed, Elena, Elisabeth, Faig, Faraam, Julija, Kamala, Milka Dag, Nadaara, Oleksandr, Ulvija, Vitaly i Voroba. Warsztaty prowadzili: Chawa Bugajewa, Zuzanna Głód, Ada Rączka, Patrycja Ziółkowska, Oksana Kolisnyk, Aleksander Grzybek (koordynator projektu).

Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatny egzemplarz publikacji.

W tym samym dniu o godz. 16:00 w restauracji LOFT przy ul. Mikołaja Reja 6 odbędzie się spotkanie z autorami publikacji. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć o procesie powstawania i idei projektu oraz zdobyć egzemplarz publikacji.