Wieczór autorski dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej

15.04.2015

15 kwietnia w Bibliotece Miejskiej odbył się wieczór autorski dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, psychologa, terapeuty uzależnień. Spotkanie zainaugurowało Grudziądzkie Dni Trzeźwości 2015. Pani doktor mówiła o uzależnieniach, m.in. o tym, jacy ludzie częściej popadają w nałóg, jaka na przestrzeni lat nastąpiła zmiana obyczajowości związanej z piciem alkoholu oraz o tym, jak ważna jest edukacja.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie w Poznaniu oraz podyplomowe studium dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Wykształcenie psychologiczne zdobyła w Antioch University w Los Angeles, doktorat z psychologii uzyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1987 roku związana z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracuje w Fundacji im. Stefana Batorego, gdzie koordynuje Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom. Działa w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Od 1965 związana ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich, a od 1987 – z Polskim Towarzystwem Psychologicznym. Jest autorką wielu książek m. in.: „Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień”, „Zaproszenie do życia”, „Podnieś głowę”, „Sekrety kobiet”, „My – rodzice dorosłych dzieci”, „W zgodzie ze sobą”, „Rak duszy. O alkoholizmie”.

Organizatorzy:
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Oddział Terapeutyczny dla Skazanych Uzależnionych od Alkoholu w ZK Nr 1 w Grudziądzu,
Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego w Grudziądzu.