Aktualności

Wieczór muzyczno-satyryczny

13.05.2024

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Grudziądza na wieczór muzyczno-satyryczny poświęcony księdzu kanonikowi Jerzemu Wincentemu Sobocie, który odbędzie się 23 maja 2024 r. o godz. 17:00 w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej przy ul. Mikołaja z Ryńska 1-7.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowany zostanie dorobek muzyczno-satyryczny Księdza Kanonika, spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki pt. „Impresje satyryczne”, a także osobiste wspomnienia jego uczniów oraz scholi.

Ksiądz kanonik Jerzy Wincenty Sobota – kapłan diecezji toruńskiej, pochodzący z Sępólna Krajeńskiego, absolwent teologii pastoralnej i muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kanonik gremialny Kapituły Kolegiackiej Grudziądzkiej, wieloletni proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Grudziądzu; autor tekstu i kompozytor wielu utworów religijnych i patriotycznych m.in. „Pieśni o Grudziądzu”, „Hymnu Sępólna Krajeńskiego” czy „Pieśni o Nowym Mieście Lubawskim”. Znany jest również z pięknego głosu, głoszonych porywających kazań oraz zainteresowań muzycznych i literackich, w szczególności satyrycznych. Zawsze poszukiwał bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, a pomagały mu w tym jego pasje.

Wstęp na spotkanie jest wolny.