Wieczór poezji oraz wystawa w Filii nr 8

21.02.2017

21 lutego w bibliotece na osiedlu Rządz odbyło się spotkanie z poezją Dariusza Dłużyńskiego oraz wystawa płaskorzeźb Mariusza Florkiewicza. Poeta zaprezentował swoje wiersze przy akompaniamencie przyjaciela M. Florkiewicza.

Dariusz Dłużyński pisze od ponad 20 lat. Swoje utwory publikuje na portalu społecznościowym Facebook. Jego poezja jest różnorodna – od poważnej, mrocznej przez miłosną do fraszek, krótkich zabawnych i często pisanych pod wpływem chwili (np. jakieś wydarzenie polityczne lub społeczne). Był członkiem Grudziądzkiej Grupy Literacko-Kulturalnej „ŚWIT”.
Mariusz Florkiewicz urodził się w Grudziądzu. Jest pasjonatem historii i autorem tekstów muzycznych. Od ponad trzech lat pasjonuje się rzeźbiarstwem. Tworzy płaskorzeźby z motywami heraldycznymi.