Aktualności

Ekspozycja ze zbiorów J. Kruszyńskiego

16.01.2024

Pragniemy poinformować, iż w czwartek 25 stycznia 2024 o godz. 16:00 w Filii nr 3, mieszczącej się przy ul. Korczaka 23 w Grudziądzu, będzie miała miejsce wystawa „Grudziądz z końca lat 40. i 50. ubiegłego wieku”. Jest to ekspozycja ze zbiorów Janusza Kruszyńskiego, na której zostaną zaprezentowane zdjęcia oraz artefakty. Zachęcamy do przybycia!

JANUSZ KRUSZYŃSKI – grudziądzanin, przedsiębiorca, kolekcjoner, człowiek zakochany w swojej Małej Ojczyźnie. Ojczyźnie, jaką jest dla niego miasto – jego piękna i złożona historia. Prowadzi aktywny tryb życia na łonie natury. Jego pasja to stare auta i motory. Od lat gromadzi w swoich zbiorach także przedmioty związane z Grudziądzem. Są to: zdjęcia, fotografie, karty pocztowe, książki, prasa, ale także wszelkiego rodzaju artefakty.
Chętnie udostępnia swe zbiory, upowszechnia je i dzieli się nimi z innymi. Każdy przedmiot to odrębna historia, często zabawna anegdota. Jest kolekcjonerem, który robi to, co robi, z czystej przyjemności, nie myśli o swoich zbiorach jedynie jak o inwestycji na przyszłość. Ona oczywiście może być pewnym kapitałem, jednak nie tym głównym i najważniejszym.