Aktualności

Wystawa malarstwa Józefa Mrotka

10.02.2023

W czwartek 23 lutego 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 na wystawę prac malarskich Józefa Mrotka.

Józef Mrotek urodził się 13 marca 1950 roku w Wyrzysku. W latach 1964-1969 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Te kilka lat nauki pozwoliło mu na ukształtowanie podstaw warsztatu artystycznego, między innymi pod kierunkiem takich pedagogów jak Marian Turwid. Po zakończeniu edukacji w poszukiwaniu pracy trafił do Grudziądza, gdzie początkowo był zatrudniony w Dekoratorni Społem. Następnie od 1972 roku przez niespełna dwadzieścia lat pracował w grudziądzkim Muzeum w charakterze plastyka, m.in. aranżując wystawy. W latach 1976-1977 pracował jako nauczyciel reklamy w Szkole Handlowej i Liceum Zawodowym w Grudziądzu. W 1987 roku uprawnienia do wykonywania zawodu artysty-malarza uzyskał z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Poza działalnością artystyczną Józef Mrotek poświęcił się pracy z osobami niepełnosprawnymi, początkowo prowadząc zajęcia w Klubie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, a w późniejszym okresie pełniąc rolę instruktora w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Obecnie instruktor rysunku i malarstwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku.
Prace Józefa Mrotka znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych, między innymi w Niemczech, Włoszech, Kanadzie, Anglii, Szwecji, Holandii i Australii oraz w zbiorach Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia filii do 23 marca br.