Aktualności

Wystawa plastyczna

22.10.2018

22 października w bibliotece przy ulicy Mikołaja z Ryńska 1/7 odbyło się otwarcie debiutanckiej wystawy prac Karoliny Niedzielskiej. Rysunek, malarstwo oraz maski weneckie młodej artystki były eksponowane do 9 listopada.

Karolina Niedzielska jest grudziądzanką, uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu, a przede wszystkim uczestniczką zajęć w Pracowni Autorskiej „SMALTA 5” Klary Stolp, artystki malarki należącej do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Toruńskiego.

Karolina – wrażliwa i bystra obserwatorka otaczającego świata. Dostrzega, to co inni mijają w pośpiechu. Estetka w świecie sztuki i mody. Jest zafascynowana malarstwem baroku, a szczególnie dziełami Caravaggia. Podejmujące próby artystyczne, najchętniej posługuje się ołówkiem, kredkami i farbą akrylową. Od kilku lat tworzy też oryginalne maski weneckie. Karolinę, oprócz talentu, cechuje pracowitość i rzadko już dziś spotykana cierpliwość podczas wykonywania zadań. Z uporem i pokorą dąży do osiągnięcia swoich wymarzonych celów artystycznych. Znajduje się na początku tej drogi, ale Jej pasja i systematyczność mogą być gwarancją sukcesów.
/Katarzyna Bartos/