Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 "Spotkanie na żądanie"
2019-03-25

Biblioteka Miejska w Grudziądzu pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 14.700 zł na realizację projektu "Spotkanie na żądanie".

W ramach zadania zorganizujemy cztery spotkania autorskie. Ich bohaterowie zostaną wyłonieni na podstawie dwóch akcji happeningowych oraz ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Grudziądza. Dodatkowym działaniem będą konkursy na Facebook’u.

Badania ankietowe przeprowadziliśmy w okresie od 25 marca do 5 kwietnia. Kwestionariusz ankiety można było wypełnić wirtualnie poprzez stronę internetową grudziądzkiej książnicy oraz Facebook’a, a także w formie papierowej w placówkach bibliotecznych, szkołach, domach dziennego pobytu. Pozwoliło nam to na określenie preferencji czytelniczych i zorganizowanie pod tym kątem zaplanowanych w projekcie spotkań autorskich.

Kolejnymi działaniami były dwa happeningi w Centrum Handlowym Alfa. Akcje zrealizowano 26 i 30 marca w godz. 12:00-18:00. Bibliotekarze zachęcali grudziądzan do wytypowania ulubionych pisarzy polskich, którzy staną się gośćmi późniejszych spotkań. Podczas happeningu propagowano ideę bookcrossingu. Każdy uczestnik miał możliwość wyboru udostępnionych przez nas książek.
       

Wyniki ankiety oraz akcji happeningowych opublikowano na stronach internetowych Biblioteki Miejskiej. Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji spotkań autorskich. Spośród zebranych nazwisk z każdej kategorii sporządzono ranking najpopularniejszych autorów. W pierwszej kolejności zaprosiliśmy tych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w danej kategorii. W momencie, gdy nie udało nam się zorganizować spotkania ze zwycięzcą danego gatunku literackiego - z przyczyn od nas niezależnych - zapraszaliśmy kolejną osobę z listy. Spotkania autorskie odbędą się w okresie od maja do listopada 2019 roku. Rozdysponujemy na nie 500 wejściówek.

Przed każdym spotkaniem zostanie ogłoszony konkurs na Facebook’u związany z twórczością danego pisarza. Spośród osób, które wezmą udział w konkursie, zostanie wyłonionych dwoje zwycięzców. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody i wejściówki na spotkanie.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie!

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury"Organizatorzy:
   

Partnerzy medialni:
    
        
     


   

Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1457987