Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 Spotkanie na żądanie
2019-03-25

Biblioteka Miejska w Grudziądzu pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 14.700 zł na realizację projektu "Spotkanie na żądanie".

W ramach zadania zorganizujemy cztery spotkania autorskie. Ich bohaterowie zostaną wyłonieni na podstawie dwóch akcji happeningowych oraz ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Grudziądza. Dodatkowym działaniem będą konkursy na Facebook’u.

Ankieta, skierowana do osób powyżej 16. roku życia, pozwoli nam na określenie preferencji czytelniczych i zorganizowanie pod tym kątem zaplanowanych w projekcie spotkań autorskich. Od 25 marca ankietę można wypełnić wirtualnie poprzez stronę internetową grudziądzkiej książnicy oraz Facebook’a, a także w formie papierowej w placówkach bibliotecznych, szkołach, domach dziennego pobytu. Na odpowiedzi mieszkańców czekaliśmy do 5 kwietnia.

Kolejnymi działaniami były dwa happeningi w Centrum Handlowym Alfa. Akcje zrealizowano 26 i 30 marca w godz. 12:00-18:00. Bibliotekarze zachęcali grudziądzan do wytypowania ulubionych pisarzy polskich, którzy staną się gośćmi późniejszych spotkań. Podczas happeningu propagowano ideę bookcrossingu. Każdy uczestnik miał możliwość wyboru udostępnionych przez nas książek.
       

Wyniki ankiety oraz akcji happeningowych zostaną opublikowane na stronach internetowych Biblioteki Miejskiej. Następnie rozpoczniemy przygotowania do organizacji spotkań autorskich. Spośród zebranych nazwisk z każdej kategorii sporządzimy ranking najpopularniejszych autorów. W pierwszej kolejności zaprosimy tych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w danej kategorii. W momencie, gdy nie uda nam się zorganizować spotkania ze zwycięzcą danego gatunku literackiego - z przyczyn od nas niezależnych - zaprosimy kolejną osobę z listy. Spotkania autorskie zostaną zorganizowane w okresie od maja do listopada 2019 roku. Na spotkania autorskie rozdysponujemy 500 wejściówek.

Przed każdym spotkaniem zostanie ogłoszony konkurs na Facebook’u związany z twórczością danego pisarza. Spośród osób, które wezmą udział w konkursie, zostanie wyłonionych dwoje zwycięzców. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody i wejściówki na spotkanie.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie!


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”Organizatorzy:
   

Partnerzy medialni:
    
        
     


   

Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1388800