Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 "Widoki Grudziądza"
2019-06-17

Od 17 czerwca do 30 sierpnia w Czytelni Czasopism można obejrzeć ekspozycję zbiorów ikonograficznych i wydawnictw związanych z naszym miastem. Zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wystawa została przygotowana z okazji Dni Grudziądza. Prezentowany materiał ilustracyjny przedstawia panoramę miasta, wybrane ulice i ważniejsze obiekty architektoniczne. Znaczącą część ekspozycji stanowią polskie druki z pierwszej połowy XX wieku, wydawane w Grudziądzu, ukazujące miasto tamtego okresu. Wystawione są m.in. album fotograficzny "Królewskie Miasto Grudziądz" z 1932 r.; przewodnik turystyczny ks. Władysława Łęgi, "Grudziądz i okolica" z 1923 r.; czasopismo wydawane przez Wiktora Kulerskiego "Gość Świąteczny" z 1914 r.

Fotografie Grudziądza ilustrowały też wydawnictwa informacyjne jak "Przewodnik po Wystawie Miast i Związku Miast Polskich" z 1929 r. czy propagujące "piękno przyrody, pomniki pracy, zabytki dziejów - Cuda Polski" – "Morze i Pomorze" J. Smoleńskiego.

Uzupełnieniem ekspozycji jest zbiór oprawnych grafik przedstawiających miasto w dłuższej perspektywie czasowej. Eksponaty pochodzą ze zbiorów własnych Czytelni Głównej oraz Czytelni im. Adama Wolnikowskiego.


Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1437192